Domek na plaży z bateriami słonecznymi

Od zawsze marzyłam o domku nad morzem ale nigdy nie sądziłam, że te marzenia mogłyby się ziścić. Kilkoma zbiegami okoliczności udało mi się jednak kupić skromny, dość mocno podniszczony domek letniskowy usytuowany niemal nad samym morzem.

Wakacje z oszczędnościami – baterie słoneczne

baterie słoneczne bydgoszcz

Od plaży dzieliło go dosłownie kilka kroków. Jeździłam tam z Bydgoszczy przy każdej okazji, z początku tylko po to, żeby doprowadzić domek do porządnego stanu, w którym można by było zamieszkać. Domek postanowiłam zaopatrzyć w pompy ciepła. Co do tego nie miałam żadnych wątpliwości. W zimę grzeją a w latem mogą być używane do chłodzenia. Idealny pomysł. Kłopotem było ich zamontowanie. Musiałam ściągać specjalistów z Bydgoszczy. Oprócz tego zastanawiałam się też nad panelami. Baterie słoneczne Bydgoszcz są ostatnio coraz modniejsze i z tego co czytałam są naprawdę skuteczne. Zastanawiałam się jednak, czy będą skuteczne w moim domku. On był dość niski i w całości otoczony drzewami. Cień panował tu przez cały dzień co było zaletą ale nie w kontekście baterii słonecznych. Poprosiłam specjalistów o radę i oni również mieli wątpliwości. Co prawda dach był już lepiej osłoneczniony ale nie mieli pewności czy to starczy. Wtedy zdecydowałam, że jednak zrezygnuję. Nie chciałam inwestować dużych pieniędzy w coś, co do czego nie byłam pewna.

Ostatecznie jednak kierowana podpowiedziami znajomych postanowiłam zaryzykować. Na szczęście baterie słoneczne sprawdzają się dobrze. Zgromadzonej energii wystarcza w zupełności na moje potrzeby. Nie mieszkam tam w końcu na co dzień a jedynie od czasu do czasu.