Dobry krem na dzień

Nasz skóra wymaga intensywnej pielęgnacji każdego dnia, aby mogła wyglądać zdrowo i młodo. Poza właściwą dietą i odpowiednim nawodnieniem organizmu, trzeba stosować właściwie dobrane produkty pielęgnacyjne do typu naszej cery.

Jaki wybrać krem na dzień?

kremy na dzieńWiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego kremu, ponieważ nie znają swojego typu skóry. W łatwy sposób można to określić. Wystarczy wykonać krótki test, jakich jest mnóstwo w internecie i już po chwili wszystko wiedzieć. Kremy na dzień, tak samo jak ich odpowiedniki na noc, dzielą się ze względu na typ skóry. Może on być do skóry normalnej, suchej, tłustej, mieszanej i wrażliwej. Jeżeli chodzi o krem na dzień, to najlepiej żeby posiadał filtry przeciwsłoneczne, ponieważ są one dla nas bardzo ważne, gdyż chronią skórę przed poparzeniami i groźnym rakiem skóry. Trzeba pamiętać o systematycznym stosowaniu kremów, ponieważ nasza skóra potrzebuje codziennego nawilżania i odżywiania. W sezonie letnim lepiej wybierać kremy o lekkiej i nieklejącej się konsystencji, natomiast na zimę lepiej się sprawdzają kosmetyki o bogatej i gęstej konsystencji, które dodatkowo chronią skórę przed mrozem. Jeżeli chodzi o skład, to bardziej naturalny tym lepiej. Konserwanty i barwniki zawsze szkodzą i mogą powodować alergie i zaczerwienienia, więc lepiej wybierać ekologiczne i naturalne kremy. Warto stosować krem na dzień z jego odpowiednikiem na noc, czyli z tej samej serii. Dzięki temu zapewnimy skórze kompleksową pielęgnację w dzień i w nocy.

Dobry krem do twarzy wcale nie musi dużo kosztować i nie musi mieć w składzie wielu składników. Wystarczy, że będą one pochodzenia naturalnego. Przeważnie takie kremy mają datę ważności sześć miesięcy od momentu otwarcia i można je przechowywać w lodówce.