Dobra kasa dla usług remontowych

W wielu firmach kasa fiskalna jest niezbędnym urządzeniem rejestrującym sprzedaż. Choć żeby z niej korzystać trzeba spełnić odpowiednie warunki, czyli przede wszystkim prowadzić sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych.

Jaki model kasy musi mieć firma remontowa?

usługi remontowe kasa fiskalnaUstawa o podatku od towarów i usług nie mówi nic na temat rodzaju kasy fiskalnej jaką należy nabyć, zatem zobligowani do jej posiadania przedsiębiorcy dobierają ją pod kątem specyfiki działalności. Jedynym wyjątkiem są branże, które zostały uwzględnione w nowym rozporządzeniu dotyczącym kas online. Stanowi ona listę firm, które muszą zakupić kasę fiskalną online, bez względu czy dopiero się otwierają czy już działają. Jeżeli prowadzimy zakład fryzjerski, salon kosmetyczny czy świadczymy usługi remontowe kasa fiskalna jaką musimy zakupić, powinna być online, czyli posiadać moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Jednie te modele umożliwiają taką funkcję i mogą być dostępne w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Pierwsze z nich wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania, a drugie można obsługiwać w dowolnym miejscu, gdyż mają wbudowane akumulatory. Kasy online działają na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne, zatem możemy na nich generować wiele rodzajów raportów fiskalnych i niefiskalnych, a także paragony i niekiedy też faktury. Mobilne online mają przeważnie kompaktowe rozmiary i niewiele ważą, zatem bez kłopotu można je obsługiwać poza siedzibą firmy. Ich ceny zaczynają się już od około niecałych 900 zł.

Jedyny wymóg jaki spoczywa na firmie remontowanej, to zakup kasy online, a to czy będzie ona stacjonarna czy mobilna zależy tylko od jej właściciela. Zgodnie z ustawą, od pierwszego lipca dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku każda firma remontowa będzie musiała ją posiadać.