Czy stosować podsypkę w wykopie na szambo?

Czy stosować podsypkę w wykopie na szambo?

Zawsze, gdy dokonujemy wykopu na szambo, to powinniśmy dokładnie wyrównać, a także wykonać odpowiednią podsypkę. Najczęściej podsypka wykonywana jest z piachu o grubości 10 cm, która zapewnia dobre położenie zbiornika w wykopie. Jeśli jednak chcemy nad zbiornikiem umożliwić ruch samochodowy, to powinniśmy do podsypki dodać również cement i dokładnie wymieszać go z piachem.

Kiedy szambo potrzebuje wzmocnionej płyty wierzchniej?

pojemne szambo betonowe dwukomoroweZawsze wszędzie tam, gdzie będziemy montować szambo betonowe, po którym będą poruszać się samochody, to powinniśmy tam dodatkowo położyć wzmocnioną płytę wierzchnią. Stosuje się ją przede wszystkim we wjazdach oraz podjazdach do garażu, a także parkingach lub drogach wewnętrznych, gdzie zamontowane jest pojemne szambo betonowe dwukomorowe. Zawsze również, gdy stosujemy duże zagłębienie szamba betonowego w ziemi, to musimy dodatkowo zamontować specjalną płytę wzmocnioną. Kiedy najlepiej jest robić na wykop na szambo? Wiele początkującego osób myśli, że wykop na szamba może zrobić w dowolnym momencie i niestety takie osoby są w błędzie. Wykop na szambo powinniśmy robić dokładnie w dniu, w którym ma zostać przywiezione szambo i zamontowane. Najlepiej jest dokonać wykopu około dwie godziny przed montażem zbiornika. Będziemy mieli wtedy pewność, że na dnie wykopu nie zbierze się żadna woda oraz ryzyko usunięcia się ścian z piachu zostanie zminimalizowane. Bardzo dużo w takim przypadku zależy od rodzaju gruntu oraz głębokości wód gruntowych, na których instaluje się szambo betonowe.

W sytuacji, gdy montujemy szambo na terenie, gdzie jest dość duży ruch, to powinniśmy dokładnie taki wykop oznaczyć, aby nikt nieupoważniony nie mógł do niego wejść czy przez przypadek wpaść. Teren naokoło wykopu powinien być również dodatkowo utwardzony, aby transport przewożący szambo mógł bezpiecznie i stabilnie stanąć.

Close Menu