Co wpływa na właściwość taśmy konturowej?

Co wpływa na właściwość taśmy konturowej?

Chociaż ludzkie oko jest niezwykle spostrzegawcze i zbudowane w taki sposób, że może wyłapywać nawet pojedyncze szczegóły, to w praktyce często człowiek wielu istotnych rzeczy nie zauważa. Można się zresztą o tym przekonać, obserwując na przykład ciężarówkę lub inny pojazd tego typu. Tylko bardzo uważny obserwator zauważy obecność taśm konturowych, bo przylegają one tak dobrze, że przypominają po prostu lakier.

Obejrzyjmy dokładnie taśmę konturową

taśma konturowa z logoRóżnica między taką taśmą a standardowym lakierem wykorzystywanym przez człowieka do pokrywania karoserii, zaczyna się ujawniać wtedy, gdy jest po prostu ciemniej, ponieważ z zewnętrznej strony taka taśma pokryta jest czymś, co sprawia, że doskonale odbija światło. Natężenie tego światła ani też kąt jego padania nie ma tutaj większego znaczenia, bo ta taśma i tak będzie widoczna z wielu setek metrów. Taśma konturowa z logo zawsze prezentuje się bardzo dobrze, bo jest z reguły wykonywana zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta. Na jakość czegoś takiego ma również wpływ proces metalizowania, czyli pokrywania takiej taśmy specjalnym metalem, bo wtedy jest ona po prostu dużo mocniejsza. Nie traci jednak przez to innych właściwości, bo tam warstwa metalu jest wyjątkowo cienka i dlatego taka taśma nadal pozostaje elastyczna i może się swobodnie dopasować do absolutnie każdej powierzchni. Nie są to oczywiście wszystkie informacje odnoszące się do tego produktu.

Dlatego coś takiego zakłada się często nawet na plandekach. Z reguły robi się to na nowych egzemplarzach, bo założenie taśmy na czystej nawierzchni daje gwarancję, że długo ona tam pozostanie. Taką taśmę można zakładać na wszystkich fragmentach pojazdu. Dlatego mobilna reklama w takiej formie jest bezkonkurencyjna. Dzięki taśmom konturowym zyskujemy naprawdę dużo.