Certyfikowane szafy do broni długiej

Certyfikowane szafy do broni długiej

Mimo wszystkich zabezpieczeń, jakie stosowaliśmy w sklepie, w dalszym ciągu obawialiśmy się ryzyka kradzieży. Na stanie mieliśmy bardzo dużo różnych rodzajów broni, a tak duży arsenał zwracał uwagę, choć nie tylko klientów zainteresowanych zakupem. Oczywiście, obowiązek odpowiedniego przechowywania broni dotyczył również nas, więc używaliśmy atestowanych szaf na broń.

Szafa na broń z dodatkowymi zabezpieczeniami

antywłamaniowe szafy na broń s1Stosowane przez nas szafy miały jednak tylko najbardziej podstawowe zabezpieczenia, a z racji ciągłego powiększania oferty sklepu, zdecydowaliśmy się w końcu na wymianę dotychczasowych szaf na bardziej profesjonalne. Spośród wszystkich dostępnych na rynku modeli, najbardziej odpowiadały nam antywłamaniowe szafy na broń s1, posiadające bodaj najwyższy certyfikat bezpieczeństwa ze wszystkich szaf będących w sprzedaży. Ich przewagą nad pozostałymi modelami była przede wszystkim wzmacniana konstrukcja i dodatkowe zamki, które uniemożliwiały jakiekolwiek otwarcie sejfu przed wyłączeniem zabezpieczeń. Nawet użycie palników acetylenowych czy najlepszej jakości narzędzi przemysłowych nie wystarczało w tym wypadku, a w razie nagłego odcięcia zasilania, zamki były automatycznie blokowane, i mogły zostać otwarte tylko za pomocą klucza awaryjnego. Rodzaj zamku zależał od modelu, aczkolwiek zamki elektroniczne były używane najczęściej.

Sejfy takie były dostępne w wersjach do przechowywania zarówno broni krótkiej jak i długiej, a ich wnętrze było na tyle przestronne by pomieścić nie tylko samą broń, ale również wszelkie akcesoria i preparaty do jej konserwacji. Oprócz dobrych zabezpieczeń antywłamaniowych, sejfy zabezpieczały również swoją zawartość przed kurzem i zawilgoceniem, umożliwiając rzadszą konserwację i zapobiegając usterkom spowodowanym zanieczyszczeniem mechanizmów.

Close Menu