Celownik myśliwski i inne sprzęty łowieckie

Celownik myśliwski i inne sprzęty łowieckie

Łowiectwo to szeroko rozumiana dziedzina ekologii i kwestii związanej z ochroną środowiska. Tworzą się w całej Polsce koła łowieckie, które zrzeszają myśliwych z całego rejonu. Raz w roku obchodzone jest święto, którego patronem jest Hubert. Podczas tego wydarzenia myśliwi idą na łowy i przynoszą upolowana zwierzynę. Jednak żeby było to możliwe i skuteczne, muszą mieć dobry i odpowiedni sprzęt.

Celownik myśliwski jako element broni

celowniki myśliwskieMowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju broni palnej, odpowiednim ubiorze i towarzyszących psach myśliwskich. Każda strzelba czy flinta musi być bowiem wyposażona w różne elementy, a jednym z nich jest celownik. To dzięki niemy myśliwy dokładnie widzi zwierzę i może ja sobie wybrać za cel. Myślistwo to swojego rodzaju selekcja naturalna w lasach. Celowniki myśliwskie kupimy w profesjonalnych sklepach z asortymentem łowieckim lub po prostu przez internet. Celownik to część lufy, nakłada się go na strzelbę lub inny rodzaj broni, który akurat ma przy sobie myśliwy. Inny przyrząd wybierzemy, gdy polujemy na zające, sarny czy dziki, a inny na dzikie ptaki typu kaczki czy słonki. Oczywiście celownik myśliwski bardzo nam w tym pomaga, jednak każdy myśliwy powinien mieć odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Musi być dokładny i skupiony. Celownik to tylko narzędzie w rękach myśliwego, a to tylko od jego wiedzy i doświadczenia zależy czy uda mu się polować.

Czyli złapać na cel zwierzynę. Łowy odbywają się tylko na wyznaczonych terenach i w odpowiednich okresach. To nie jest tak, że każdy może z bronią wejść do lasu i polować. Trzeba mieć certyfikat, ukończone odpowiednie szkolenia oraz należeć do koła łowieckiego. Mieć przy tym ważna legitymację. Na kupno broni łowieckiej również trzeba mieć zezwolenia. Takie są zasady, których należy przestrzegać. Inaczej nie możemy być myśliwymi.

Close Menu