Bransolety męskie – czy są popularne?

Biżuteria tak naprawdę nie jest ograniczona do żadnej z płci, a mężczyźni równie chętnie noszą ozdoby jak kobiety i w obecnych czasach nie wzbudza to już ogromnej kontrowersji. Odpowiednia biżuteria jest dla mężczyzny czymś, co może pokazać jego status i dobry gust. 

Jakie bransolety noszą mężczyźni? 

bransolety męskie skórzaneNajczęściej mężczyzna nosi jedynie trzy ozdoby. Są to m.in. obrączka, zegarek i spinki do mankietów albo krawata. Przyjęło się, że biżuteria dla mężczyzn powinna być stonowana i raczej niezbyt ozdobna. Najbardziej rozpowszechnionym elementem, który noszą mężczyźni będzie sygnet. Jest to biżuteria, która wiąże się bezpośrednio z wysokim statusem. Nosi się go na palcu serdecznym lewej dłoni. Obecnie popularne są bransolety męskie skórzane, ponieważ skóra od zawsze jest modnym dodatkiem. Warto mieć na uwadze to, że biżuteria dla mężczyzn często charakteryzuje się surowością i nie ma w niej zbyt wiele skomplikowanych kształtów. Bransolety najlepiej nosić do swobodnych stylizacji – do tych bardziej eleganckich takich jak np. garnitur lepiej ograniczyć się do założenia zegarka. Bransolety więc świetnie będą prezentować się np. przy wyborze koszulki polo. Przy noszeniu bransolet trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, że nie powinno ozdabiać się obydwu nadgarstków naraz, ponieważ da to kiczowaty efekt i będzie świadczyć o złym guście. Najbardziej popularną bransoletą dla mężczyzn jest ta z wykorzystaniem skóry naturalnej. Skóra jest w końcu materiałem surowym i świetnie będzie prezentować się na nadgarstku, dopełniając nawet codzienną kreację. 

W obecnych czasach mężczyźni także mogą nosić biżuterią, a bywa nawet tak, że nie ograniczają się oni jedynie do stonowanych kolorów czy surowych materiałów. Wszystko jest tak naprawdę zależne od gustu i tego, jaką biżuterię mężczyzna chce naprawdę nosić.