Badanie w województwie mazowieckim

Badanie w województwie mazowieckim

Zdarzyć się może, że znajdziemy się w sytuacji, gdzie jakaś kwestia związana z naszym zdrowiem nas zaniepokoi. Trzeba wtedy koniecznie udać się do lekarza, a jeżeli to konieczne – poddać się odpowiednim badaniom. To nic nie boli, a przecież lepiej poświęcić czas na wizyty u lekarza i zdziałać coś w porę, niże pozwolić na pogorszenie się naszego stanu.

Po co są badania tomografem?

tomografia wolumetryczna mazowieckieOstatnio moja ciocia bardzo źle się czuła. Jest ona jednak typem osoby, która nie lubi chodzić do lekarzy i zawsz uważa, że samo przejdzie. Ja i reszta mojej rodziny bardzo się martwiliśmy, bo mogło to być coś poważnego, dlatego namówiliśmy ją na wizytę u lekarza, który zlecił jej tomografię. Ciocia już chciała się wycofać, bo przestraszyła się takiego badania, bo jedyne co wiedziała o tomografii to to, że wykorzystuje się tam dużą dawkę promieniowania – uznała więc, że to jej tylko zaszkodzi, zamiast pomóc. Wytłumaczyliśmy jej jednak, że tomografia wolumetryczna mazowieckie to zupełnie nowy sposób na przeprowadzenie tego badania, który wykorzystuje tylko wiązkę stożkową – o wiele mniejszą niż przy tradycyjnej tomografii. Dodatkowo lekarz wyjaśnił jej nieco dokładniej na czym badanie będzie polegało i zapewnił, że nie ma się czego bać. Na szczęście ciocia w końcu ustąpiła, co bardzo nas ucieszyło, bo wiedzieliśmy, że to pierwszy krok do zadbania o jej zdrowie, które jest przecież najważniejszą rzeczą.

Tomografia wolumetryczna wcale nie jest tak przerażającym badaniem jak może nam się wydawać. Oczywiście, brzmi poważnie, ale pamiętajmy, że wykorzystuje ona mniejszą dawkę promieniowania, więc naprawdę nie ma się o co martwić. Dzięki badaniu będzie można wykryć nieprawidłowości w odpowiednim czasie, także naprawdę dobrze jest się na nią zdecydować.

Close Menu